Товариство з обмеженою відповідальністю "Вирівський кар'єр" - організація з великою історією. Розвідка Вирівського родовища розпочалася ще в 1940 році, а через двадцять чотири роки виробнича потужність підприємства становила 650 тис. м3 в рік. Вже в 1978 році "Вирівський кар'єр" збільшив виробничу потужність до 1,2 млн. м3. Саме тоді продукцію Вирівського кар'єру було удостоєно Державним знаком якості, як свідчення міжнародного рівня якості продукції.

З 2006 року головним акціонером ТОВ "Вирівський кар'єр" стала німецька компанія - Basalt-Actien-Gesellschaft, якій понад 120 років, має у своєму складі 160 підприємств та належить до ведучих виробників будівельних матеріалів у Німеччині.

Запаси Вирівського родовища складають більше 47 млн. м3. Згідно досліджень радянського академіка Израіля Борисовича Шлаіна гранодіорити Вирівського родовища по фізико-механічним властивостям входять в десятку кращих серед родовищ колишнього Радянського Союзу. В першу чергу породоутворюючий матеріал впливає на марку щебеню по міцності: гранітний щебінь "Вирівського кар'єру" відноситься до групи надміцного щебеню з маркою міцності М-1400.

Технологічна лінія виробництва щебеню на "Вирівському кар'єрі" - це насамперед можливість запропонувати замовникам щебінь різноманітних фракцій зі стабільно високою якістю та в необхідному об'ємі. Адже вона оснащена обладнанням від світових виробників SANDVIK, METSO MINERALS, завдяки чому реалізовані новітні високотехнологічні рішення організації, управління та контролю технологічного процесу.

Технологічна лінія спроектована Німецькою фірмою Gerwin Silotechnik і укомплектована обладнанням провідних фірм: SANDVIK, METSO MINERALS, FILTER BAU і інші.

Весь технологічний процес керується комп'ютером, з пульта управління, а саме: продуктивність; регулювання робочих параметрів конусних дробарок.

Про стан того чи іншого механізму оператор в режимі реального часу може бачити інформацію на технологічній схемі, яка безперервно відображається на моніторі комп'ютера, в цифрах і зміні кольорумеханізму, в залежності від стану (пусковий, робочий, аварійний).

Весь процес відвантаження продукції здійснюється дистанційно за допомогою комп'ютера, дозування здійснюється за допомогою електронних конвеєрних ваг. Також для завантаження готової продукції можуть використовуватись фронтальні навантажувачі VOLVO.

Для транспортування готової продукції придбали новий потужний тепловоз ТЕМ-18. Крім того, був проведений капітальний ремонт власної під’їзної залізничної колії до станції Клесів. Для завантаження готової продукції в вагони та автомобільний транспорт передбачений завантажувальний модуль, оснащений електронними вагами для дозування продукції.

Піклуючись про навколишнє середовище, ТОВ "Вирівський кар'єр" використовує технологічну лінію, спроектовану з урахуванням мінімізації шкідливих викидів у навколишнє середовище.

Сучасний транспортний парк підприємства містить два навантажувачі VOLVO L 220 E, один навантажувач VOLVO L 350, два екскаватори CAT 385, CAT 345 C, чотири кар’єрних самоскиди: один VOLVO A 35 D, три CAT 775.